Dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie przechodzi zmiany: dyrektor Jelinowski odchodzi na emeryturę

Dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie przechodzi zmiany: dyrektor Jelinowski odchodzi na emeryturę

Paweł Radojewski, starosta krotoszyński, wyraził swoje uznanie dla pracy dyrektora Krzysztofa Jelinowskiego, który zawsze oddawał się swoim obowiązkom i posiadał ogromną wiedzę. Niemniej jednak, jego działania były ograniczone przez dostępne środki finansowe przyznane przez radę.

Jelinowski będzie sprawować funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg (PZD) do lipca. Władze powiatu krotoszyńskiego są obecnie w trakcie poszukiwania jego następcy. Proces składania dokumentów aplikacyjnych kończył się 21 czerwca o godzinie 15:00.

Starosta Radojewski wyraził nadzieję, że zgłoszenia, które napłynęły, pozwolą na znalezienie odpowiedniego kandydata na stanowisko dyrektora PZD. Ludzie często składają dokumenty na ostatnią chwilę, więc kolejne aplikacje mogły dojść. Przy tym wszystkim Radojewski podkreślił, że zadanie stojące przed nowym dyrektorem nie będzie łatwe, ale władze powiatu zrobią wszystko, aby mu pomóc.

Nie jest tajemnicą, że czasy są finansowo trudne, ale starosta obiecuje, że będzie dążył do tego, aby jak tylko sytuacja finansowa się poprawi i poluźni, większość tych środków zostanie przeznaczona na drogi. To oznaczałoby poprawę jakości dróg i utrzymanie zieleni. Radojewski ma nadzieję, że poprawa będzie widoczna.

Starosta krotoszyński wyraził również nadzieję, że Krzysztof Jelinowski, nawet po przejściu na emeryturę, nie zakończy swojego zaangażowania w działalność Powiatowego Zarządu Dróg. Wizji Radojewskiego zgodnie z tym, Jelinowski przyjdzie kilka razy, przekaże nowemu dyrektorowi wszystko, podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, co sprawi, że zmiana na stanowisku dyrektora będzie płynna.