Co się działo w miniony weekend w Krotoszynie

Co się działo w miniony weekend w Krotoszynie

Latem praktycznie w każdy weekend możemy trafić na jakieś ciekawe wydarzenie kulturalne lub rozrywkowe. Nie inaczej było w miniony weekend, to znaczy 6-7 sierpnia. Jedną z głównych atrakcji tych dni była impreza zorganizowana dla dzieci. Nie zabrakło jednak atrakcji dla dorosłych. Podobnie jak każdego weekendu było co robić i mieszkańcy Krotoszyna chętnie korzystali z dostępnych atrakcji. Przyjrzyjmy się jak to wyglądało minionego weekendu.

Atrakcje dla dzieci

Jak już wspomnieliśmy, ten weekend obfitował w atrakcje przeznaczone dla dzieci. Jedną z nich był Runaway Drogbruk Junior Krotoszyn 2022, czyli bieg z przeszkodami dla najmłodszych. Był on podzielony na cztery kategorie. Pierwszą z nich byli chłopcy w wieku 4-8 lat, drugą stanowiły dziewczynki w tym samym wieku, trzecia kategoria to chłopcy w wieku 9-13 lat, a czwarta dziewczynki w tym samym wieku. Wszyscy młodzi uczestnicy musieli pokonać dystans 1000 metrów oraz 15 przeszkód umieszczonych po drodze. Dobra zabawa towarzyszyła zarówno tym najmłodszym, jak i rodzicom. Kolejną atrakcją minionego weekendu był Festiwal Baniek Mydlanych z motywem przewodnim związanym z Kicią Kocią. Dużą atrakcją była bohaterka bajek we własnej osobie. Poza tym, dzieci mogły używać sprzętu do puszczania baniek oraz wraz z rodzicami korzystać ze stoisk z różnymi smakołykami. Na niedzielny wieczór zaplanowano Festiwal Kolorów, gdzie można było bawić się kolorowym proszkiem, a także pomalować twarz. Wszystkie wymienione atrakcje zapewniły dzieciom dobrą zabawę.

Atrakcje dla dorosłych

Wśród atrakcji dla dorosłych można wymienić przede wszystkim seanse filmowe odbywające się w kinie 3D Przedwiośnie. Co weekend, a także w tygodniu organizowane są seanse, podczas których można obejrzeć ciekawe pozycje kinowe. Seanse prezentowane są zarówno na dużej sali, jak i na małej sali Nova Kinova. Przekrój filmów jest bardzo różny, ponadto w wybrane dni można skorzystać z koncertów, które również odbywają się w kinie Przedwiośnie. Koszt biletów na seanse kinowe 3D wynosi 25 złotych, a na seanse 2D – 20 złotych, ulgowe bilety wynoszą odpowiednio 22 oraz 18 złotych.