Program wsparcia dla par borykających się z niepłodnością w Krotoszynie

Program wsparcia dla par borykających się z niepłodnością w Krotoszynie

Z miastem Krotoszynem łączy się teraz nowa inicjatywa mająca na celu pomoc parom, które zmagają się z problemem niepłodności. Jest to możliwe dzięki przystąpieniu miasta do programu finansowania polityki zdrowotnej skupiającej się na leczeniu niepłodności za pomocą metody zapłodnienia pozaustrojowego. Program ten jest skierowany do mieszkańców województwa wielkopolskiego i ma trwać przez lata 2022-2023.

Przystąpienie do tego programu oznacza wielkie wsparcie dla par borykających się z problemem niepłodności, zarówno dla tych mieszkających w samym mieście Krotoszyn, jak i na terenie gminy. Współcześnie problem niepłodności staje się coraz bardziej powszechny, dlatego tak ważne jest wsparcie dla osób pragnących mieć dzieci.

Program został zapoczątkowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i nosi tytuł „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”. Dzięki realizacji tego planu, Krotoszyn potwierdza swoje zaangażowanie w poprawę jakości życia swoich mieszkańców i dbałość o ich zdrowie.