Rolnicy w całym kraju, w tym powiat krotoszyński, ponownie protestują przeciwko surowym unijnym przepisom dotyczącym ochrony środowiska

Rolnicy w całym kraju, w tym powiat krotoszyński, ponownie protestują przeciwko surowym unijnym przepisom dotyczącym ochrony środowiska

Zamieszanie wywołane przez kolejne protesty rolników może być odczuwane na terenie całego kraju. Rolnicy z różnych regionów zdecydowali się stanąć na rzecz swoich praw i sprzeciwić się rygorystycznym regulacjom Unii Europejskiej dotyczącym ochrony środowiska.

Obrońcy praw rolników z powiatu krotoszyńskiego również nie pozostają bierni. Miejscowi rolnicy zdecydowali się wziąć udział w protestach, które mogą zastopować ruch drogowy. Policja z Krotoszyna przestrzega kierowców przed możliwością poważnych utrudnień na drogach.

Patrole krotoszyńskiej policji mają zostać wzmocnione podczas trwania protestu. Zaplanowany jest wzmożony nadzór nad trasami, którymi przemieszczają się protestujący.

Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji, zwraca się do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W sytuacji, gdy dojdzie do utrudnień w ruchu drogowym podczas protestów, funkcjonariusze z powiatu krotoszyńskiego będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich. Szczepaniak zachęca także do podejmowania dodatkowych środków ostrożności podczas poruszania się po drogach w rejonie protestów.