Informacje dotyczące działania punktów selektywnej zbiórki odpadów na terenie Związku Międzygminnego Eko Siódemka

Informacje dotyczące działania punktów selektywnej zbiórki odpadów na terenie Związku Międzygminnego Eko Siódemka

W ramach Związku Międzygminnego Eko Siódemka, obejmującego gminy Krotoszyna, Zdun, Kobylina, Cieszkowa i Sulmierzyce, funkcjonują łącznie cztery Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Zgodnie z założeniami, te miejsca służą do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Przydatne będzie sprawdzenie ilości odpadów, które można przekazać do tych punktów, jak również dat otwarcia w lutym.

W skład Eko Siódemki wchodzą: PSZOK w Krotoszynie, PSZOK w Zdunach, PSZOK w Rzemiechowie oraz PSZOK w Sulmierzycach. Istotne jest poznanie limitów przyjęcia odpadów komunalnych dla każdego z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, a także zaplanowanie odwiedzin zgodnie z harmonogramem otwarcia punktów w lutym.

Konkretnie, jeśli chodzi o Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych działający w Rzemiechowie, jest on umiejscowiony na działce o numerze 968/3. PSZOK ten jest czynny w wybrane dni tygodnia, tj. poniedziałki, środy oraz piątki, w godzinach od 8:00 do 16:00. Dodatkowo, zazwyczaj PSZOK w Rzemiechowie udostępnia swoje usługi także w pierwszą sobotę każdego miesiąca. W lutym, Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rzemiechowie będzie otwarty dodatkowo w sobotę, 3 lutego, w godzinach od 8:00 do 13:00.