W Lutogniewie powstała ścieżka ekologiczna – połączenie edukacji, sportu i relaksu

W Lutogniewie powstała ścieżka ekologiczna – połączenie edukacji, sportu i relaksu

Na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Krotoszyńskiej w malowniczym Lutogniewie pojawił się nowy element infrastruktury – ścieżka ekologiczna. Decyzja o jej budowie była odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta i jego okolic.

Pierwszym krokiem w procesie tworzenia nowego miejsca była wycinka krzewów, które zajmowały powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych i utrudniały dostęp do terenu. Dodatkowo przeprowadzono prace pielęgnacyjne na 10 drzewach rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie – podsumowują władze gminy Krotoszyn.

Na wygospodarowanym terenie stworzono ścieżkę z nawierzchni HanseGrand, która jest trwała i bezpieczna dla użytkowników. Na trasie zamontowano także wiatę oraz ławostół, co ma zachęcać do odpoczynku na łonie natury. Dla fanów rowerowych przejażdżek przygotowano 2 stojaki na rowery. Najmłodsi będą mogli skorzystać z 3 gier edukacyjnych o tematyce ekologicznej, które mają na celu popularyzację wiedzy o środowisku naturalnym.

Przy realizacji projektu aktywnie uczestniczyli mieszkańcy Lutogniewa. Przyczynili się oni do prac porządkowych, wyrównali teren i posiali trawę. Za ich zaangażowanie chcielibyśmy serdecznie podziękować – dodają władze gminy.

Koszt realizacji całego zadania wyniósł 103 tysiące złotych. 70 tysięcy złotych pochodziło z dotacji celowej od Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.